top of page

Nu lanserar vi vårat valprogram!

Sedan 2019 har vi arbetat med att ta fram de frågor som vi ska gå till val på. Genom vår kampanj "Vilket Alingsås vill du ha?" delade vi ut flygblad som var kopplad till en enkät där alingsåsarna själva kunde lämna förslag på vilka områden som ska prioriteras och vilka frågor de ansåg var viktigast. Vi hade även digitala workshops inom kultur-, utbildning- och idrottsfrågor samt äldre- och omsorgsfrågor tillsammans med våra medlemmar. Detta trattades sedan ner tillsammans med våra medlemmars idéer om hur Alingsås ska kunna bli ännu bättre, och nu kan vi äntligen lansera vårat valprogram. Läs gärna igenom och besök oss senare i augusti vid vår valstuga på Stora Torget.

Moderaterna i Alingsås Valprogram 2022
.pdf
Ladda ner PDF • 19.30MB

Senaste inlägg

Visa alla

ÅRSMÖTE

Välkommen på Årsmöte i parti föreningen i Alingsås Rådhuset 2023-02-27 kl 18:00

Comments


bottom of page